FOOD UA, FOOD T&E

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Баннер

Безвіз з ЄС: як це вплине на цукровий сегмент?

E-mail Печать

Рада ЄС остаточно затвердила безвізовий режим для України. «Укрцукор» неодноразово зверталась з проханням збільшити квоти на поставки цукру в ЄС, проте, наразі ця норма не прийнята.

Враховуючи тенденції і прогнози світового ринку вітчизняним виробникам доведеться активніше шукати ринки збуту в новому сезоні: Відмова Індії від імпорту цукру, низхідна цінова тенденція на білий цукор та збільшення посівних площ в Україні, змусить виробників активізуватися на зовнішніх ринках і ЄС залишається пріоритетом №1, а діючі квоти на безмитні поставки в розмірі 20 тис. т – це справжній мізер. Для порівняння, за вісім місяців поточного маркетингового року сумарно експорт склав понад 680 тис. т цукру.

«Досить символічно, що задля прискорення процедури безвіз для українців ухвалили на засіданні Ради з питань сільського господарства та рибальства не очікуючи зустрічі профільної Ради міністрів внутрішніх справ - європейський ринок завжди був і залишається стратегічним для українських виробників», - коментує керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.

«Сьогодні мова йде про черговий етап цієї новини щодо збільшення квот. Зокрема про те, що Комітет із міжнародної торгівлі Європейського парламенту проголосував наприкінці тижня за розширення автономних преференцій для України. У тому числі, по аграрних продуктах. Єдине, що Єврокомісія відхилила ― дві позиції із восьми», - зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

НОВОСТИ КОМПАНИЙ