FOOD UA, FOOD T&E

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Баннер

Notice: Undefined index: host in /home/scapcom/public_html/plugins/content/redim_plg_imagesizer.php on line 495

Notice: Undefined index: host in /home/scapcom/public_html/plugins/content/redim_plg_imagesizer.php on line 496

Українські міні-ківі за французькими технологіями

E-mail Печать

6-го вересня 2016 року, за підтримки Посольства Франції та Агентства Бізнес Франс, вперше в Україні офіційно було представлено нову ягоду, міні-ківі, яку нещодавно почали вирощувати українські садівники у партнерстві з французькою компанією Primland. Презентація нової для України ягоди, міні-ківі – результат роботи французької компанії Primland та українських садівників з Одещини.

Ця ягода, що походить з Азії, з родини Actinidia arguta існувала вже багато століть. Але протягом довгого часу вона росла лише у дикій природі, через її тендітну структуру та обмежений термін зберігання. Потім ново-зеландський науково-дослідний центр вивів шляхом природньої селекції нові сорти Actinidia arguta, обʼєднавши їх під брендом NERGI. Під час своєї подорожі до Нової Зеландії, француз пан Франсуа Лафітт, директор Primland, компанії з продажу фруктів, був вражений цієї маленькою ягодою та її смаковими властивостями. Він швидко організував її вирощуваня у Франції.

Декілька років потому, знаючи величезний потенціал українського ринку, а також дуже сприятливі кліматичні умови в Україні, компанія Primland вирішила налагодити виробництво міні-ківі Nergi в Україні, в Одеській області.

У 2012 році, вони знайшли партнерів в Україні та зробили значні інвестиції у налагодження плантацій. Незважаючи на складну економічну конʼюнктуру 2014-2015 років, французи продовжили розвивати спільний проект зі своїми українськими партнерами. Перший тестовий врожай українських міні-ківі було зібрано у 2015 році (перший врожай збирають через три роки після посадки), а у 2016, з вересня по листопад, міні-ківі made in Ukraine можна буде знайти в українських супермаркетах.

Міні-ківі Nergi – це невелика ягода, що нагадує стиглий ківі, але менший за розміром. Її можна істи не знімаючи шкірки. Ягода містить величезну кількість вітамінів. Рослина набирає вигляду ліани, яка може підніматися більш як на 6 метрів угору. Вона дає від 10 до 50 кг ягід. Врожай збирається вручну з середини серпня до середини вересня.

Її легко можна використовувати для аперативу, як енергетичну підзарядку перед заняттям спортом, в стравах до столу і вживати просто як полуницю, малину чи чорницю.

Презентував українські міні-ківі Пан Франсуа Лафітт, Директор компанії Primland, інвестор, а також українські партнери компанії - пан Микола Олександрович Цандур та його син Микола Миколайович Цандур, які безпосередньо займаються вирощуванням цих незвичних для України ягід.